Rynek Warszawa

Starówka w Warszawie

Każdy kto przyjeżdża do Warszawy powinien zajrzeć na Starówkę. To miejsce, które zawsze tętni życiem i oferuje zwiedzającym zarówno zabytki, jak i współczesne atrakcje.

Starówka w Warszawie to przede wszystkim Zamek Królewski i zabytkowe kamienice. Miejsce to to nie tylko siedziba królów, ale też szczególny punkt w historii Polski. Tutaj rozgrywały się najważniejsze i najbardziej krwawe wydarzenia historyczne. Przewodnicy turystyczni mają o czym opowiadać turystom, którzy chcieliby posłuchać historii tego niezwykłego miejsca. Zamek Królewski i Stare Miasto są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie na Zamku można zwiedzać m. in. galerię sztuki, a także wziąć udział w wykładach i warsztatach, koncertach, projekcjach filmów. Bogata oferta edukacyjna wykorzystuje historyczne zbiory Zamku. Znajduje się tu też sklep muzealny. Zwiedzanie Zamku jest także możliwe przez osoby niepełnosprawne, osoby niewidome i niesłyszące.

Współczesna Starówka w Warszawie

Współczesna Starówka w Warszawie to także nowoczesne puby, sklepy i lokale rozrywkowe. Na zwiedzających czekają taksówki. Rynek tętni życiem łącząc przeszłość z teraźniejszością. Koncerty na Rynku przyciągają tłumy. Największe imprezy na Rynku odbywają się w okresie świąt i rocznic. Najbardziej znana, transmitowana przez telewizję, to impreza sylwestrowa. Koncert, który przyciąga każdego roku tłumy widzów.

Warszawski Stary Rynek to miejsce piękne o każdej porze roku. Zimą przyciąga turystów iluminacjami, wieczorem bogatą ofertą kawiarń i pubów, przez cały rok urokiem i historią zabytków. Każdy lokal ma ciekawą ofertę dla klientów, dlatego miasto tętni życiem w dzień i w nocy i przyciąga tłumy ludzi nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Rynek Warszawa - Starówka w Warszawie - Zabytkowe Kamienice

Rynek Warszawa – Starówka w Warszawie – Zabytkowe Kamienice